Mapa Xikuratu

Zde je mapa Xikuratu. Kdyby jste potřebovali (například kvůli příběhu) vědět, co je na mapě dál, třeba více na sever, obraťte se na Arwena. 

Pro vlky ze smečky je důležité místo, které se označuje za vlčí tábor. Na mapě je to označené hlavou vlka. Je to na louce u jezera. Toto místo je něco jako shromaždiště smečky. Jsou tu nory, spousta jich je i volných po bývalých členech. Zhruba uprostřed je jeskyně, zvenčí ne moc velká, ale uvnitř vyhloubená více pod zem, kde se pořádají důležité srazy smečky, prohlášení, či se využívá jako vhodné místo pro hraní s vlčaty a strávení času. Taková společenská místnost. Celkově je tábor vhodné místo k nečinnému polehávání a konverzaci s dalšími členy smečky. 

K velkému jezeru přiléhají dvě malá a označují se zkrátka jako velké jezero, malé jezero a nejmenší jezero. Upřostřed velkého jezera se nachází malý ostrov, na kterém roste jedna vrba a nic víc. Její větve zakrývají více než polovinu ostrova a tvoří plášť, pod kterým se dá skrýt v horkých letních dnech. 

Louka je poměrně rozlehlá, na sever jde do kopce. Roste zde hodně pampelišek, ale i jiných obvyklých lučních květin. Pokud hledáte klid, zvuk cvrčků a slunce, severní část louky je pro vás jako stvořená.

Tím se dostáváme k oblasti, nazývající se nekonečné pláně. To hlavně proto, že se táhnou do dálky, do zdánlivéo nekonečna. Roste zde velmi vysoká tráva, v které se průměrně vysoký vlk v klidu skryje ztratí. Čas od času z trávy vyčuhuje skála či alespoň velký šutr připomínající skálu, na který když vylezete, dodá vám nejen rozhled nad travnatou krajinou, ale v teplejších dnech také krásně vyhřáté, ač tvrdé, místo na odpočinek. Žijí zde převážně malá zvířata jako hraboši, myši, jen vzácně spatříte srnu či zajíce. 

Místo, vyznačené na mapě černou šrafurou, je údolí šera. Je tam hodně mlhy a podivných věcí o kterých si více pokecáte s Wind Theifem. Je to hlavní základna Reklana i kohokoliv, kdo patří do bratrstva v šeru. 

Kolem údolí šera je převážně les. Na mapě je vyznačen tmavě zelenou barvou a typ poznáte podle stromečku. Něco-podobného-smrku = jehličnatý les, něco-podobného-dubu = listnatý les. Oba stromy = smíšený les. Jednoduché. V lese žijí lesní zvířata a jsou tam stromy. Spousta stromů. Dá se tam skrýt před sluncem, lovit, spát, dělat nějakou iracionální zábavu... jen na vás. 

Pohoří sokolů je to šedé, rozdělující mapu. Jsou to hory, hromada šutrů a teritorium Horské Hlídky. Pohoří se táhne dál na obě dvě strany, ale komu by se chtělo táhnout se po šutrech někam mimo mapu. Pod horami se nachází velké jeskynní komplexy plné zajímavých věcí. Můžete zde najít jeskyně plné diamantů či doupata podivuhodných tvorů. Většina tvorů je nebezpečných. Když už vás nezabijí oni, je pravděpodobné, že zabloudíte a zemřete hlady či žízní. Když už jsme u žízně - pod skalami jsou podzemní řeky i vodopády. Obří sáhodlouhé tunely plné padající vody, kam, věřte mi, by jste spadnout nechtěli. 

Za horami je země vyhnanců. Je to rozlehlá pustina, kde žijí (překvapivě) vyhnanci, vody tam moc není, jídla tam moc není... Žádné rostliny, jen mrtvé lesy. Agresivní vlci potulující se krajinou a snažící se zabít každého, z koho by mohlo být trochu masa. Zem je pokryta udusanou hlínou/prachem a pokud najdete nějakou trávu, bude pravděpodobně již dávno okousaná a uschlá. Pro život nic moc. Radši nebuďte vyhnancem. Černá ťufka přibližně uprostřed blízko hor označuje strážní strom. Je to takový maják. Je vysoký a uschlý a je vidět i z velké dálky, jak ze země vyhnanců, tak z hor.

Pokud nejste moc chytří, tak se asi ptáte, co je na mapě to šedé se znakem stromu. To jsou lesy. Mrtvé lesy, jak bylo zmíněno. Zatímco ten menší je označován jako malý les, ten větší má mnohem vznešenější jméno. Temný les. Protože vše je vznešenější, než "malý". Temný les je rozlehlý a temný a plný mrtvých stromů a podivných nebezpečných tvorů. Nebezpečných jako ještě nebezpečnějších než ostatní vyhnanci. 

Dále jsou v zemi vyhnanců nějaké skály. Skalnatá oblast. Je to provrtané jeskyněmi skrz naskrz a jde to i částečně pod zem, ale kdo ví, co za hrůzy tam je. 

Světlejší oblast úplně na jihu mapy je označována za solné pláně. Je to tam slaný, je tam vedro a nikdo tam nikdy nepřežil. Přejít je prakticky nejde. Nakonec umřete na dehydrataci či se usmažíte na slunci. 

Červená tečka značí místo, kde je hluboká tůň. Žije v ní rohatka. 

Žluté místo označuje sad, kde roste ovoce a následně na zemi kvasí. Nedoporučuje se jíst, jelikož mate smysly a nejeden vlk se pak přespříliš vesele potácí po lesích a dělá problémy.

Nejbližší Herní Akce: 
  • --- XXX ---
Coming soon:
  • Vzhledy
  • Neherní postavy (Ok... not so soon.)
Aktuální stav ve Xikuratu 
Po Thunderově návštěvě je podstatná část lesa u jezera zničená. Jinak ale zatím celé údolí prosperuje. Kdy se tato situace změní je však jen otázkou času. Telesphoros, Acantha i Reklan obdrželi zprávu o přicházejícím Kahalliem. Jak s ní naloží se však pravděpodobně dozvíme až ve chvíli, kdy místo měsíce vysvitne rudé slunce. 
Krom zpárvy o Kahalliem, si však stromy i zvířata šeptají i o příchodu někoho jiného. Právě toho, před kterým jeden z nejstarších členů hlídky Xikurat tolikrát varoval. Může to být ale pravda? Odpověď s jistoutou znají jen dvě stvoření. Budoucnost celého Xikuratu leží v tlapách tří bohů, dvoumesíčního vlčete a jedné vlčice. Jak se zachovají?
 
Více o momentální situaci (počasí atp.) ZDE.