O Xikuratu

Náš svět se nachází v mírném podnebném pásmu. Žijí zde běžná zvířata mírného pásma. To znamená stáda jelenů, zajíci, divocí králíci, divnooká prasata. Může se stát, že potkáte i medvěda či rysa, nicméně je to velmi nepravděpodobné. Z dravého ptactva je to převážně káně, jestřáb a raroh.

Klasicky se zde střídají čtyři období, každé trvá přibližně stejnou dobu. Aktuální je určeno podle reálného období. Také jestli je den či noc můžete brát podle toho, co vidíte z okna, ale to už je na vás. Nestává se každý den, že by jsme tu měli tornáda či dokonce vlny tsunami. Ty nemáme vlastně nikdy, pokud si bohové nerozhodnou hrát. Není tu moře a jsme v jakž takž závětří. Ačkoliv silný vítr i bouřky se zde vyskytnout mohou. 

V zemi vyhnanců je všemu trochu jinak. Tam toho moc nepotkáte. Jedině vyhnané vlky, co se vás pravděpodobně pokusí sežrat. V zemi vyhnanců je cokoliv živého potencionální potravou. Rostiny tam také nejsou, jen pár uschlých věcí a mrtvé lesy. Mrvé lesy se skládají z uschlých stromů, jejichž holé větve ční do stran. Není v nich nic neobvyklého, snad jen stín, do kterého se můžete skrýt v dobách horka. Voda tu prakticky neexistuje. Když je v údolí nebo nad horami silný déšť, stane se, že trochu zaprší i v zemi vyhnanců, ale brzy vše zase vyschne. Dá se nalézt pár hodně špinavých louží, ale je to velmi výjimečné. Čím dál od hor, tím menší pravděpodobnost, že naleznete vodu. 

Pro více informací pokračujte do podsložky Mapa.

Nejbližší Herní Akce: 
  • --- XXX ---
Coming soon:
  • Vzhledy
  • Neherní postavy (Ok... not so soon.)
Aktuální stav ve Xikuratu 
Po Thunderově návštěvě je podstatná část lesa u jezera zničená. Jinak ale zatím celé údolí prosperuje. Kdy se tato situace změní je však jen otázkou času. Telesphoros, Acantha i Reklan obdrželi zprávu o přicházejícím Kahalliem. Jak s ní naloží se však pravděpodobně dozvíme až ve chvíli, kdy místo měsíce vysvitne rudé slunce. 
Krom zpárvy o Kahalliem, si však stromy i zvířata šeptají i o příchodu někoho jiného. Právě toho, před kterým jeden z nejstarších členů hlídky Xikurat tolikrát varoval. Může to být ale pravda? Odpověď s jistoutou znají jen dvě stvoření. Budoucnost celého Xikuratu leží v tlapách tří bohů, dvoumesíčního vlčete a jedné vlčice. Jak se zachovají?
 
Více o momentální situaci (počasí atp.) ZDE.